Saz Çatılar Nasıl Yapılır

Saz Çatılar ve Gölgelik

Saz çatılar tamamen doğada doğal olarak yetişen sazlıklardan kesilen saz kamışlarının ustalıkla birleştirilmesiyle elde edilen yapılardır.

Saz çatılar günümüzde insanların doğal yaşama olan özleminin artması ve yaşam alanlarını daha doğal ve egzotik bir görünüme kavuşturmak ihtiyacın da olmalarından dolayı günümüzde çok popüler bir hale gelmiştir.

Saz çatılar tamamen doğal malzemelerle hiçbir kimyasal kullanılmadan uygulaması yapıldı için her mekana her çatı tipine ve her istenilen tasarımda yapılabilmesi mümkündür.

Saz Çatıların Avantajları

Türkiye sazlıklar bakımından oldukça zengin bir ülke olması bakımından saz çatılar bambu çatılara göre daha düşük maliyetlere yapılabilmektedir.

Saz Çatılar doğal görünümü egzotik bir hava kalkması iyi bir izolasyon malzemesi olması ve depreme karşı diğer çatılara göre çok daha güvenli olması nedeniyle ülkemizde kırsal ve iç kesimlerde olmak üzere sahil kesimleri ne kadar her bölgemizde çok fazla tercih edilen vazgeçilmez bir çatı tipi haline gelmiştir.

tamamen doğal ürünlerden yapıldığı için doğa dostu ve insan sağlığı açısından hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Doğal bir izolasyon malzemesi olarak davrandığı için yazları daha ferah kışları ılıman vakit geçirmenizi sağlamaktadır.

Görünüm açısından istediğiniz mimari de istediğiniz tasarımda yapılabilir ve yapıldığı bölgeye modern şık doğal ve egzotik bir görünüm katar.

Kaliteli saz kamışlarından ve usta kişiler tarafından yapıldığı takdirde uzun yıllar zahmetsiz bakım ile dayanıklılığı ve estetik görünümünü koruyacaktır.

Saz çatı yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

Saz çatı yaptırırken uygulama yapılacak olan ustaya da personellerin iyi ve tecrübeli olması çok önemlidir.

Saz çatı yapımında kullanılacak saz kamışlarının kalınlığı sertliği ve kuru olması saz çatının ömrü ve dayanıklılığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Saz çatılar nerelere uygulanabilir?

Saz çatılar aklınıza gelebilecek her yeri uygulanabilir bağ bahçe evimizin çatısına verandanın çatısına kamelyanın çatısına bahçemizdeki gölgelikleri çatısına turizm işletmelerinde ki tüm kulübelerin kafelerin restaurantların ve diğer gölgelik yapılması istenen alanların çatısına saz çatılar doğal ot kaplama ile birlikte uygulanabilmektedir.

Neden bambuhasircati.com

40 yıllık babadan oğula geçen tecrübelerimizle sizlere saz çatı kaplama saz hasır uygulamaları bambu uygulamaları Papur çatı uygulamaları Uzakdoğu kirpi çatıları ve tüm diğer uygulamalarınız ile kaliteli ve uygun fiyatlı hizmetlerimizi sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.