Afrika Çatıları

ÜRÜN KODU : 01

Afrika Çatıları

 

            İnsanlar her geçen gün doğanın ve doğal hayatın değerini biraz daha anlamaktadır. Günlük hayatlarında, evlerinde, işyerlerinde ve içerisinde bulundukları her alanda doğadan çizgiler görmek, doğal ürünlerle yaşamak istemektedir. Bu istek çatılarda da kendisini göstermiştir ve son yıllarda çokça tercih edilen Afrika çatıları hayatımıza girmiştir. Önceleri sadece tatil yörelerinde karşımıza çıkan bu çatılarla artık daha sık karşılaşıyoruz. Çünkü doğal ve sağlıklı olmalarının yanı sıra görsel olarak da adeta insanı büyüleyen bir görüntüye sahipler. Bu sebeple de birçok kişi işyerinin, evlerinin veranda ve balkonlarının çatısını bu şekilde yaptırmaktadır.

 

 Afrika çatılarının özellikleri;

 

            Afrika çatıları doğal kamışlardan üretilmektedir. Doğal olduğundan insan sağlığını olumsuz etkileyecek hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Bu sebeple günümüzde en gözde tatil mekânları, en ünlü restoranlar ve evlerinde bu şıklığı yaşamak isteyenler Afrika çatıları tercih etmektedir. Bu çatılar güzel görüntülerinin yanı sıra bir nevi doğal izolasyon malzemesidir. Afrika çatıları tamamen doğal olduğundan dış etkenlere karşı dayanıklı ve doğa şartlarına elverişlidir. Yağmurdan, kardan ve rüzgârdan minimum seviyede etkilenirler.

 

            Afrika çatılarının üretiminde kullanılan kamışlar doğru kalınlıkta ayarlandığında nefes alan bir yapıya sahip olur ve asla çürümez. Kuruldukları alanın kışları sıcak, yazları serin olmasına fayda sağlarlar. Doğanın kendiliğinden ürettiği bu hammadde usta ellerde tam bir şahesere dönüşmektedir. Bu çatılar kullanım alanının durumuna ve sizin özel zevklerinize göre farklı şekillerde yapılmaktadır.

 

 Afrika çatısının bakımı zor mu?

 

            Afrika çatıları kaliteli bir şekilde üretilmiş, montajı da usta eller tarafından yapılmışsa pek sorun çıkartmaz. Ancak çatının eğimi, yapısı, şekli ve ne sıklıkta bakım yapıldığı önemlidir. Düzenli olarak çatınızın bakımını yaptırdığınızda herhangi bir sürprizle karşılaşmadan uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilirsiniz Bu çatılar üretilirken seçilen kamışlar uzun süreli kullanılabilmesi adına en dayanıklı olanlarından seçilmektedir.

 

 Afrika çatısı yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

 

             Afrika çatısı yaptırırken dikkat edeceğiniz husus mutlaka konusunda uzman bir firmaya yaptırmaktır. Aksi takdirde sonuç hüsran olabilir. Bu sebeple çatı yaptırma işleminden önce iyi bir araştırma yaparak doğru adresi bulmanız gerekir. Bundan sonrasında ise size sadece harika çatınızı ve mekânınıza gelenlerin hayranlık dolu bakışlarını seyretmek kalır.