Kamış Çatılar

Kamış Çatılar

 

             Kamış çatılar son zamanlarda yaylalık yerlerde ya da tatil beldelerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Evlerin ya da eski tarz restoranların çatılarına uygulanan kamış çatılar son dönemde de cazibesini koruyor. En iyi kamış ustaları tarafından hazırlanan bu kamış çatılar görüntüsü ile sizleri de cezbedecek.

 

            Özel bir itina hazırlanan bu kamış çatıların birçok çeşidi bulunmaktadır. Yukarı doğru sivri çatılar ya da oval şekilde hazırlananlar başlı başına kullanılan çeşitler. Birçok kamış çeşidinden çok farklı formlarda hazırlanan bu güzel çatılar sayesinde evinize daha doğal bir görünüm kazandıracaksınız. İşinde son derece profesyonel olan kamış ustalarının hazırladığı çatılar kesinlikle mevsimsel farklılıklardan da etkilenmiyor.

 

 Kamış Çatıların Çeşitleri

 

             Kamış çatılar konusunda çeşit bakımından insanlar için farklı alternatifler sunuluyor. Bu alternatifler arasında çatılı evlerde özel çatı katı olacak şekilde daha yüksek formlarda hazırlanabilen çatılar aynı zamanda düz tavan şeklinde de hazırlanabilir. Kamış çatılar içerisinde birçok çeşidin yanı sıra kamışın türüne göre de farklılıklar bulunmaktadır.

 

            Kamış ustalığı konusunda kesinlikle deneyimsiz insanların çalıştırılmasına izin verilmeyen sektörde uzun yıllar bu işin eğitimini almış profesyonel kişiler çalıştırılmaktadır. Kamış çatılar konusunda kullanılan tekniklerin geçmişi çok fazla bilinmemekle beraber bu işin gerçek ustası da son derece azdır. Hem son derece uygun fiyatlarda yapılan hem de kullanımı açısından son derece basit olan bu çatılar herkesin severek tercih ettiği bir çatı türüdür.

 

 Kamış Çatıların Kullanım Alanları

 

             Kamış çatılar kullanım alanı olarak son derece geniş bir alana yayılmaktadır. Bu kullanım alanları içerisinde ahır çatıları, çiftlik evlerinin çatıları ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. Eskiden daha çok ahır çatısı olarak kullanılan kamış çatılar şimdilerde tatil beldelerinde restoranlarda ya da bungalov tarzı tatil mekânlarında sıkça kullanılmaktadır. Bu şekilde hazırlanan konseptler daha çok tropik bölgelerde tercih edilmektedir. Kamış çatılar içerisinde en çok üçgen tarzı çatılar tercih ediliyor.

 

             Bu çatılar küçük kulübe çatısı olarak tatil bölgelerinde kullanılıyor. Son derece egzotik bir görüntü sergileyen bu kamış çatılar artık her yerde kullanım alanı bulmaktadır. Bu kullanım alanları da gün geçtikçe daha da artmaktadır.