İç Mekan Dizayn

İç Mekan Dizayn

 

            Evine yeni taşınanlar özellikle de yeni evlenen çiftler evinde iç mekân dizayn konusuna son derece önem veriyor. Bu konuda insanlar iç mimarlara başvurmaktansa kendi zevklerine göre bir şeyler yapmayı tercih etmektedirler. Ancak yine de tek başınıza işin içinden çıkamadığınız durumlar olacaktır. Bu konuda yapmanız gereken tek şey ünlü iç mekân tasarımcıların son trendlerine bir göz atmak olacaktır.

 

            İç mekân tasarım önerileri konusunda fikir alabileceğiniz gibi evinize farklı dekorasyonlarda uygulayabilirsiniz. İç mekân dizayn konusu tamamen zevkleri ilgilendiren bir alan olduğu için genelde bayanların uğraş alanlarına girmektedir. İç mekân dizaynını sağlamak için sadece eşyaları değil evinizin birçok alanını kullanmanız gerekebilir.

 

 İç Mekân Alternatifleri

 

              İç mekân dizayn olarak düşündüğünüz konular arasına duvar boyası, mutfak dolapları, oturma grupları ve daha bir şeyi katabilirsiniz. Eviniz küçükse daha aydınlık ve geniş göstermesi açısından duvarlarınızı açık ve ışıltılı bir renge boyayabilirsiniz. Koyu renk duvarlar odanız ne kadar geniş olursa olsun dar ve basık bir hava verecektir. Günümüzün modern ev anlayışından sıkıldıysanız mutlaka eski ve yeninin zıtlıklarını iç mekânlarınızda kullanmayı deneyin. Doğadan topladığınız nesnelerden üreteceğiniz farklı objelerle son derece farklı bir sinerji yaratmanız mümkün olmaktadır. Mesela kalın bir kütük parçasını temizleyip, vernikleyip oturma odanızın bir köşesine koyabilirsiniz. Bu kütüğün üzerine yerleştireceğiniz salkım çiçekler çok doğal bir görünüm yaratacaktır.

 

 Huzurlu İç Mekânlar

 

             Eğer huzur istiyorsanız az eşya kullanmayı deneyebilirsiniz. Saz Dekorasyon Tamamen boş bir ev değil de sadece kullanabileceğiniz ve kalabalıktan uzak bir ev sizi daha iyi hissettirecektir. Son yıllarda şehir hayatları hem insan kalabalığı hem eşya kalabalığı yüzünden çekilmez hale geldi. İnsan kalabalıklarını azaltmak zor olsa da eşyalardan kurtulmak sizin elinizde. Odalarınızı sadeleştirin ve sizi iyi hissettirecek eşyaları koyun.

 

            Duvarınıza güzel bir manzara yağlı boya tablo, pastel tonlarda bir köşe takımı ve çok yer kaplamayan bir orta sehpa size son derece huzurlu bir ortam sunacak. İç mekânlarınızı dizayn ederken renk uyumlarına ve ambiyansa önem vermelisiniz. Birbirini tamamlayan renkleri kullanmak zorunda değilsiniz. Zıtlıklardan da yararlanarak son derece şık bir uyum yakalamanız mümkün.