Hasır Sepet Ürünleri

Hasır Sepet Ürünleri

 

            Hasır ürünler son yıllarda çok moda olmuş ve sıklıkla evlerde tercih edilen ürünlerdir. Boy olarak çeşitleri bulunur ve genel olarak hasır sepet ürünleri özellikle mutfak alanında kullanılır. Hammaddesi ağaç olan hasır sepet ürünleri internet üzerinden veya perakende mağazalardan rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

 Peki, neden hasır?

 

            Hasır ürünler sağlıklı olması haricinde aynı zamanda şık görünüşü ile de sofralarınızda, mutfaklarınızda yerini daha sık almaya başladı. Ağaçtan yapılan hasır ürünler suyu emmesi nedeniyle genellikle makinede yıkanmamakla beraber elde yıkanması önerilmektedir. Bunun nedeni ise deterjan gibi etken maddeleri insan sağlığına zararlı ürünleri tahtanın emmesi ve daha sonra yiyeceklerinizi burada saklamanız ve buradan tüketmeniz size zarar verebilir.

 

            Bambu ürünlerinde revaçta olduğu yıllarda artık sağlıklı olması açısından kaşık, sepet, tahta gibi mutfak ürünleri bambu tercih edilmektedir. Bambu suyla beslenen bir bitki olduğundan dolayı insan sağlığını tehlikeye atmayacak ürünlerdir. Aynı zamanda doğal olması açısından da metal veya plastik ürünler yerine tercih edilmektedir.

 

 Bambu ürünler nereden satın alınır?

 

            Tıpkı Hasır sepet ürünleri gibi bambu ürünleri de internet üzerinden bulabilirsiniz. Sadece bambu ürünleri satan milyonlarca web sitesinin yanında aynı zamanda doğal ürünler satan perakende mağazalarda da bulabilirsiniz. Bambu ürünler sadece mutfak alanında değil havlu alanında da çok sık kullanılan ve tercih edilen bir üründür. Nedeni ise bambu ipliklerinden yapılmış havluların suyu daha çabuk çekmesi ve yumuşak kalmasıdır. Hasır sepet ürünleri ise süs eşyası veya aksesuar olarak da kullanıldığından dolayı salon, yatak odaları ve oturma odalarında da çok sık karşılaştığımız türden ürünlerdir.

 

            İlk dönemlerde plajlarda tanıştığımız hasır kavramı şemsiye olarak bizi korumakta ve farklı havasıyla plajlardaydı fakat kullanım alanları ve günümüz ihtiyaç ve istekleri geliştikçe insanlar doğal ürünlere yönelmeye başladı. Organik ürünler, saf kumaşlardan veya saf maddelerden yapılan ürünler, doğal sabunlar gibi birçok alanda doğala yönelmiş ve hasır ürünlerinin satışında ki bu denli artışta bunun göstergesidir. Hasır sepetler, hasır çantalar, hasır şemsiyeler, hasır sepet ürünleri gibi saymakla bitiremeyeceğimiz bu kategoriler her geçen gün kullanım açısından talep görmektedir.