Kamış Çatılar

            Yaşam alanınıza doğal bir dokunuş yapmak istemez misiniz? Verandanızı güneşten korumak, bahçenizde tropikal esintiler taşıyan bir kamelya oluşturmak ya da terasınızı doğal bir görünümle kapatabileceğiniz ve hava koşullarından korunabileceğiniz bir ürüne ne dersiniz? Kamış Çatılar saz kamışların birleştirilmesiyle elde edilen yenilenebilir, doğa dostu ve dayanıklı ürünlerdir.

 

             Özellikle günümüzde çok daha fazla tercih edilen bambudan da yapılabilen bu ürünler yaşadığınız mekâna farklı bir hava katacak. İster kalın kamıştan ister daha ince kamıştan yapılan bu hasırlarla mekânınızı istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Üstelik saz kamışı, bambu gibi doğal ürünlerden elde edildiği için doğada kalıcı olarak kalmaz ve yenilenebilir.

           Saz Dekorasyon ile  İşçiliği iyi yapılan Kamış Çatılar, ustalıkla bir araya getirilen kamışlardan oluşan kargı hasırlar güneşin yarı sıra yağmurdan ve rüzgârdan da evimizi ve bizi koruyabilir. Bu ürünlerin dayanıklı ve yüksek yalıtım özeliğine sahip olmasının yanı sıra neme karşı korunması ve bakımının yapılması oldukça önemlidir. Bahçe duvarı ve çit gibi mekân ayırıcı elemanlar için kargı hasır seçerken rüzgârdan korunması ve daha dik durması için kalın kamıştan yapılmasına dikkat edilmelidir. Kargı hasırlar üstünün örtüleceği çatıya ve çatının şekline göre seçilmeli ya da ona göre sipariş verilip üretilmelidir.